Racing

V čem dog racing spočívá?

Cílem je doběhnout do cíle jako první a to v nejrychlejším čase ze všech startujících psů v jednotlivých rozbězích.

Psi běhají rovinnou i překážkovou trať za umělou návnadou, která ji imituje (může to být střapec, kožka apod.).

02.09.2018 - Bullmaster GPS TOP Speed - Chlumec nad Cidlinou

Bullmaster pořádal v Chlumci nad Cidlinou závody GPS TOP Speed.No a protože jsem byla zvědavá,jakou

nejvyšší rychlost dokáže kern vyvinout při honbě za střapcem,přihlásila jsem Atyho i Terku.Místo jsme znali

dobře.Už jednou jsme zde byli na coursingových závodech a dvakrát na srazu kernů HTG.Ideální místo

na pořádání podobných akcí.Trať byla dlouhá cca 500m.Každý pes dostal před startem GPS a po doběhu mu

byla zapsána nejvyšší dosažená rychlost.Terky nejvyšší dosažená rychlost byla v prvním kole 30,7km/hod.

a 30,8km/hod. v kole druhém.

10.06.2018 - Strongbull Speedmaster 1 - dostihová  dráha Kolín 360m

Terry - první běh 49.07 (26,41 km/hod.),druhý běh 48.79 (26,56 km/hod.) - 3.místo

Dostihovou dráhu v Kolíně už znám.Před 4. roky jsem zde byla s Terkou na závodech a moc se mi tu líbilo.

Když se tedy objevily propozice na SPEEDMASTER 1 v Kolíně,přemluvila jsem Honzu s Jiřinou,že nahlásíme.

Bylo horko,dusno,mraky nepříjemných komárů,odpoledne bouřka,déšť ......přesto byl závod perfektně organi-

začně zmáknutý.Sešla se tady bezva parta lidí.Bylo mi mezi nima moc dobře.Díky cílové kameře máme

cílovou fotografii,záznam délky trati,času a průměrné rychlosti z každého běhu.Terka skončila na  třetím místě

ve své kategorii.Myslím si ale,že to všem závodníkům dneska bylo jedno,zda jsou na bedně či né.Nedostávali

totiž žádné medajle,poháry ani kokardy,ale pořádný kus masa.Sice v plechovkách,ale kvalitní a to všichni psi.

Terka se ještě několik dní po závodech mlsně olizovala.

Video běhu zde : youtu.be/xnaCOrWNsEM

Cílová fotografie Terky z druhého běhu.

09.06.2018 - Bullmaster Koridor 300m - závodní dráha Kolesa

Terry - první běh 20.63,druhý běh 19.81

Chtěli jsme si vyzkoušet něco nového a proto jsme nahlásili Bullmaster Koridor.Tyto závody jsou určeny

hlavně pro bull plemena.Po jejich přihlášení na závody pořadatel otevírá přihlášky i pro ostatní plemena.

Závod se konal na závodišti v Kolesách.Běhal se koridor dlouhý 300m.Každý závodník dostal na startu

GPS (na obojek či dres),která zaznamenala přesný čas běhu.Měla jsem obavu,zda Terka bude běžet

uvnitř toho koridoru.Zda si nebude chtít nadbíhat,jak je zvyklá z coursingu.Ale Terka běžela jako profík.

Dneska jsme na bedně nestáli.Ale to jsme ani neočekávali.Kerni byli nejmenším plemenem v závodě.

Přijeli jsme si to vyzkoušet.Parádně jsme si ten den tady užili,poznali nové lidičky a o to nám šlo.

Video ze závodu zde : youtu.be/eFTCypcNjXQ

18.06.2017 - Křešín Hill,racing cup 2/2

Klubový závod do vrchu,pořádatel NordCoursing club,2. část dvojzávodu.

První běh 36.37 a druhý běh 41.21 - 3.místo

Tentokráte počasí na závod přímo ukázkové.Slunečno,bez deště a přitom žádné horko,prostě akorát.

S minulým závodem se to nedalo vůbec srovnat.Vzala jsem s sebou i vnuka Štěpána,aby se podíval,

jak takové závody probíhají.Honza mu dal notýsek s tužkou a on si tam poctivě zapisoval startovací

čísla našich psů,barvu jejich deček,pořadí v cíli a dokonce i počet metrů o kolik byl který pes v cíli dříve.

A když Terka obsadila třetí místo a Aty dokonce první,měl ohromnou radost.

23.04.2017 - Křešín Hill,racing cup 1/2

Klubový závod do vrchu,pořádatel NordCoursing club,1. část dvojzávodu.

První běh 26.03 a druhý běh 26.30 - 7.místo

No a protože to mám " za humny ",přihlásila jsem Atyho i Terku a ukecala Jiřinu s Honzou,

že na závody pojedeme.Bylo nám jasné,že na nějaká přední místa si moc myslet nemůžeme,

protože kerni byli nejmenším plemenem a zde je rozhodující časomíra.Rychlejší prostě vyhraje.

Počasí nám nepřálo.Celou dobu pršelo a byla zima.Ale psům to nevadilo.Ti byli spokojení.

Jako návnadu měli vycpaného zajíce.Běhalo se do kopce a tak jim mokrá trať nedělala žádné

problémy.Spíše nám.Měli jsme bahno až za ušima od čtyřkolky,která nás vozila nahoru

na kopec pro naše pesany a bláto od kol jí stříkalo přímo na nás.Až jsem se divila,jaká dobrá

nálada v tomto špatném počasí mezi náma panovala.A vo tom to je :-)

Celkové výsledky RACING WIND CUP 2014

Terka 2. místo  III.FCI sk. feny.

Skvělý výsledek.Máme  ohromnou radost.

10.08.2014 - 3nd Racing Wind Cup

Běhalo se opět v Kolíně na dostihové dráze.Bylo horko a dusno.

Naštěstí dostihová dráha byla z poloviny ve stínu a pár metrů od dráhy dva rybníky.

Terka skončila druhá za Čertíkem a protože se hodnotili psi i feny zvláš't,odnesla si první místo.

Dráhu 360m dlouhou uběhla Terka v čase 44,28 v prvním a 43,81 v kole druhém.

Až na to horké počasí velice vydařený a organizačně dobře zmáknutý závod.

18.05.2014 - 2nd Racing Wind Cup

Běhalo se v Kolíně na dostihové dráze.Jely jsme to tam omrknout a vyzkoušet si to.

Na místě jsme zjistily,že nás písli přímo na závod.

Terce to šlo a vyběhala si první medaili v závodech.

Tak to jsme opravdu nečekaly :-)

Terka první běh v čase : 45,75 a druhý běh v čase : 42,17

Takto Terka z poza plotu sledovala celý závod a měla jsem co dělat ji udržet,aby se nerozběhla na trat .

Nejraději by běhala za střapcem celý den .